Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Opona Pirelli P Zero będzie montowana fabrycznie w nowym samochodzie Hyundai i30

Opona Pirelli P Zero będzie montowana fabrycznie w nowym samochodzie Hyundai i30

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 06-10-17 autor Yannick O'Conor

Pirelli opracowało oponę P Zero przeznaczoną do fabrycznego montażu w samochodzie Hyundai i30 N Będzie ona dostępna w jednym rozmiarze po planowanym na koniec roku wejściu pojazdu na rynek.

Pirelli P Zero Hyundai i30N Opona Pirelli P Zero będzie montowana fabrycznie w kompaktowym sportowym aucie Hyundai i30 N - fot. © : Pirelli

Opona do sportowego i kompaktowego auta marki Hyundai

„Perfect Fit” znaczy perfekcyjne dopasowanie. To hasło to dewiza Pirelli w stosunku do ogumienia montowanego fabrycznie. W przypadku nowego modelu Hyundai i30 N włoski producent zdecydował się na opracowanie opony P Zero dostosowanej do wymogów tego auta, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej wersji, czyli i20.

Model i30 N należy do segmentu kompaktowych samochodów sportowych. Posiada silnik 2.0 turbo o mocy 275 KM. Przynależność do tej kategorii wymaga niezawodnych opon o bardzo dobrych parametrach. Pirelli stworzyło zatem specjalną wersję opony P Zero, dostosowaną do potrzeb nowego samochodu marki Hyundai, którego wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na koniec roku 2017. Przeprowadzono liczne testy, by upewnić się, że opona zachowa pozytywne osiągi przez cały okres użytkowania, co nie jest łatwym zadaniem, jako że samochód ma służyć zarówno do codziennej jazdy, jak i do okazjonalnej jazdy torowej podczas imprez typu „track days”.

Pirelli P Zero Hyundaifot. © : Pirelli
Krótko mówiąc: model Pirelli P Zero przeznaczony do Hyundai’a i30 N będzie nosił na boku oznaczenie „HN” świadczące o homologacji przez koreańską markę. Opony te, dostępne w rozmiarze 235/35 R19, znane ze sportowego charakteru, cieszą się poniekąd homologacjami wielu innych marek pojazdów.

  

Filozofia „Perfect Fit” marki Pirelli polega na opracowywaniu opon pod kątem konkretnych modeli. Włoski producent ogumienia ogłosił podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, że w samym tylko sierpniu wyposażył fabrycznie 110 nowych modeli samochodów.