Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Opona Nexen N’Blue HD Plus oryginalnym wyposażeniem w samochodach marek Volkswagen, Seat i Skoda

Opona Nexen N’Blue HD Plus oryginalnym wyposażeniem w samochodach marek Volkswagen, Seat i Skoda

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 26-09-17 autor Yannick O’Conor

Zgodnie z zapowiedzią firmy opona Nexen N’Blue HD Plus będzie fabrycznie montowana w licznych modelach aut producentów Volkswagen, Seat i Skoda.

Nexen_NBlue_HD_plus Opona Nexen N’Blue HD Plus będzie fabrycznie montowana w 6 samochodach marek Seat, Skoda i Volkswagen - fot. © : Nexen

Opona, która przekonała 3 producentów

Opona Nexen N’Blue HD Plus spotkała się z ogromnym uznaniem ze strony firm Volkswagen, Seat i Skoda, które wybrały ją jako oryginalne wyposażenie do niektórych swoich aut dostępnych na rynku europejskim. Ogumienie to oferuje bardzo dobre osiągi, zarówno pod względem przyczepności na suchej drodze, jak i oporów toczenia, które przekładają się na znakomitą efektywność energetyczną.

Volkswagen zamontuje opony Nexen (w rozmiarze 215/45R17 91W) w nowym Polo zaprezentowanym podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. W Portugalii ogumienie będzie dostępne w dwóch rozmiarach. Umożliwi to wykorzystanie jej także w modelu T-Roc, kompaktowym SUV-ie Volkswagena.

Z kolei Seat wyposaży fabrycznie w opony Nexen N’Blue HD Plus (215/45R17 91W) swój „bestseller”, Ibizę. Hiszpański producent zamierza montować tę oponę w rozmiarze 215/60R16 95V również w kompaktowym SUV-ie Ateca.

Skoda wybrała letnią oponę Nexen do dwóch swoich modeli: luksusowej Skody Superb, która otrzyma fabrycznie ogumienie w rozmiarze 215/60R16 95V, oraz kompaktowego SUV-a Karoq, spokrewnionego z Seatem Atecą, w takim samym rozmiarze.