Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Opona Bridgestone Dueler H/P Sport montowana fabrycznie w modelu Alfa Romeo Stelvio 2018

Opona Bridgestone Dueler H/P Sport montowana fabrycznie w modelu Alfa Romeo Stelvio 2018

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 20-05-17 autor Yannick O’Conor

Opona Bridgestone Dueler H/P Sport będzie oryginalnie montowana przez markę Alfa Romeo w SUV-ie premium Stelvio 2018.

Bridgestone_Alfaromeo Bridgestone dostarcza ogumienie do nowego SUV-a marki Alfa Romeo, Stelvio 2018 - fot. © : Bridgestone - Alfa Romeo

Opona do SUV-ów

Grupą docelową opony Dueler H/P Sport marki Bridgestone są kierowcy sportowych SUV-ów. Według japońskiego producenta, „model Dueler H/P Sport został zaprojektowany, by poprawić przyczepność na drodze, zwłaszcza na zakrętach, oferując jednocześnie wysokie osiągi o każdej porze roku, szczególnie w zakresie trakcji na lekko ośnieżonej nawierzchni”. Podobnie jak inne modele marki Bridgestone, Dueler H/P Sport jest wyposażony w technologię Run Flat w przypadku Stelvio 2018, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo. Pozwala bowiem przejechać na przebitej oponie do 80 km z prędkością 80 km/h, bez konieczności zatrzymywania się w niebezpiecznym miejscu w celu wymiany opony.

Dostępny od niedawna w Europie model Stelvio 2018, który zawdzięcza swoją nazwę najwyższej przełęczy we Włoszech, był bardzo wyczekiwany przez klientów. Świadczy o tym ponad 10 000 zamówień od zapowiedzi podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. To prawdziwa okazja dla marki Bridgestone, która oferuje możliwość wyposażenia pierwszego SUV-a włoskiej marki w ogumienie Dueler H/P Sport z oznaczeniem AR.

To nie pierwszy raz, gdy model Dueler H/P Sport został wybrany przez producenta jako oryginalne wyposażenie SUV-a. Jak już pisaliśmy, Maserati wybrało tę oponę do swojego modelu Levante zaprezentowanego w 2016 r.