Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Nowe opony Bridgestone montowane fabrycznie w samochodach marki Mercedes

Nowe opony Bridgestone montowane fabrycznie w samochodach marki Mercedes

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 23-02-15 autor Mateusz

Firma Bridgestone poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Mercedes-Benz w zakresie wyposażania w opony limuzyny klasy C oraz modelu GLA należącego do segmentu SUV.

SUV Mercedes GLA SUV Mercedes GLA będzie fabrycznie wyposażany w opony Dueler H/P Sport marki Bridgestone - fot. © : Mercedes

Pierwszy montaż w modelu GLA i w klasie C

W obliczu rywalizacji o prawa do pierwszego montażu u niemieckich producentów samochodów klasy premium firma Bridgestone z radością informuje o rozszerzeniu zakresu dostaw o dwa nowe modele spod znaku gwiazdy.

Są to dwa nowe i ważne modele. Z jednej strony chodzi o nowy mały samochód klasy SUV GLA, który powstał z myślą o konkurowaniu z BMW X1 i Audi Q3 w tym niezwykle zyskownym segmencie rynku.
Drugim modelem jest limuzyna klasy C. Ten wprowadzony na rynek w minionym roku model marki Mercedes jest najlepiej sprzedającym się na świecie produktem koncernu. Innymi słowy, dostarczanie opon do pierwszego montażu w tych nowych modelach ma istotne znacznie dla producenta opon.

 

Dueler H/P Sport i Turanza

W modelu GLA montowane będą nowe opony z serii Dueler H/P Sport. Opony będą dostępne w trzech rozmiarach (i wersjach dostosowanych do niemieckiego SUV-a: wariant letni w rozmiarze 215/60 R17 96V, wersja całoroczna w rozmiarze 235/50 R18 97H oraz model letni typu Run flat w rozmiarze 235/45 R19 95V).

W limuzynie klasy C dostępna będzie specjalna wersja opony Turanza T001. Opona ta występować będzie w wersjach 16- i 17-calowych, zaś model Potenza S001 na obręcze 18-calowe skierowana będzie do kierowców poszukujących bardziej sportowej charakterystyki jazdy. Jeśli chodzi o opony zimowe, model Blizzak LM-32 będzie montowany w samochodach klasy C.