Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Mercedes CLA 45 AMG wyposażony w opony Dunlop

Mercedes CLA 45 AMG wyposażony w opony Dunlop

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 16-04-14 autor Maciej

Mercedes CLA jest sedanem wywodzącym się z Klasy A oraz wyposażonym w silnik AMG o mocy 360 koni mechanicznych, podobnie jak kompakt. Niemiecki producent poprosił o pomoc firmę Dunlop, której zadaniem było opracowanie ogumienia zdolnego skutecznie przekazywać tę ogromną moc na podłoże.

Mercedes oraz Dunlop Dunlop i Mercedes ponownie połączyły siły, by wyposażyć model CLA 45 AMG w opony Sport Maxx RT - fot. © : Mercedes

Mercedes CLA 45 AMG otrzymał jednostkę napędową identyczną jak w przypadku wersji 5-cio drzwiowej. Pod jego maską znajduje się zatem 4 cylindrowy silnik o pojemności 1991 cm3, z turbodoładowaniem oraz mocą 360 KM przy 6000 obr/min oraz momencie obrotowym wynoszącym 450 Nm. Potężny silnik pozwala uzyskać przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 4,6 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Moc jest przekazywana na podłoże przez napęd na cztery koła, co wiąże się z dużymi wymogami względem ogumieniaDunlop udostępnił zatem swoją bardzo sportową oponę Sport Maxx RT , którą mieliśmy już okazję testować na  torze w Ascari .

Dunlop Sport Maxx RT na kołach Mercedesafot. © : Mercedes

Dunlop Sport Maxx RT to opona przeniesiona prosto ze świata wyścigów samochodowych. Za sprawą dość radykalnej sportowej koncepcji zapewnia ona odpowiedni poziom przyczepności zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Dzięki temu, doskonale równoważy bardzo wyśrubowane osiągi CLA 45 AMG oraz spełnia wymogi w zakresie wszechstronności.

Dunlop Sport Maxx RT na wyposażeniu Mercedesa CLA 45 AMGfot. © : Mercedes

Model CLA 45 AMG będzie wyposażony w oponę 235/35ZR19 91Y XL MO.

 

Warto wspomnieć, że najbardziej ekstremalne gamy sportowe (Sport Maxx RT oraz Sport Maxx Racesą już montowane fabrycznie w sportowych modelach  Mercedesa, np. w C63 AMG Coupé Black Series, SLS AMG GT oraz A45 AMG.