Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Kumho, nowy dostawca ogumienia do Mercedesa klasy G

Kumho, nowy dostawca ogumienia do Mercedesa klasy G

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 26-11-13 autor Maciej

Po Mercedesie klasy A oraz aucie dostawczym Sprinter, Kumho znów łączy siły z niemieckim producentem, wyposażając Mercedesa klasy G z napędem 4x4.

Mercedes klasy G wyposażony w opony Kumho Solus KL21 Solus KL21 od Kumho montowany fabrycznie w luksusowym Mercedesie klasy G! - fot. © : Kumho-Mercedes

Od króla bezdroży do synonimu luksusu

Mercedes klasy G wyraźnie wyróżnia się na tle obecnej konkurencji. Podobnie jak Land Rover Defender, jest on nadal dostępny w katalogu producenta pomimo koncepcji, która pamięta zamierzchłe czasy (a dokładniej 1970 rok). Jednak w przeciwieństwie do Land Rovera, klasa G stopniowo odchodziła od oryginalnego projektu, którym było po prostu stworzenie najlepszego auta terenowego na świecie. Obecnie, klasa G nadal jest w stanie zapewnić doskonałe osiągi na bezdrożach, jednak stała się autem absolutnie luksusowym, sprzedawanym po dużo droższej cenie niż inne pojazdy 4x4 tego niemieckiego producenta. Samochód ten robi obecnie furorę wśród bogatej klienteli amerykańskiej, rosyjskiej czy saudyjskiej.

 

Wyposażony w ogumienie Kumho Solus KL21

Kumho Solus KL21fot. © : Kumho
Opony marki Kumho znajdowały się już na wyposażeniu Mercedesa klasy A, a także aut dostawczych Viano i Sprinter. Koreański producent opon zajmie się teraz także dostawą ogumienia do Mercedesa klasy G z napędem na obie osie dzięki modelowi Solus KL21, produktowi wysokiej klasy zaprojektowanemu do kół o średnicy od 16 do 20 cali. Celem zastosowania tej opony jest zapewnienie wysokiej stabilności oraz niższego zużycia paliwa pomimo ogromnej wagi auta oraz jego niezbyt dynamicznego zachowania podczas jazdy sportowej.

Warto zanotować, że w Korei południowej Kumho dostarcza opony do jeszcze większego Mercedesa - ciężarówki Actros.