Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Honda Civic Type R: która opona zrobi najlepszy użytek z jej mocy?

Honda Civic Type R: która opona zrobi najlepszy użytek z jej mocy?

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 06-07-15 autor Julien

Nowy model Civic Type R wywrócił do góry nogami świat sportowych aut kompaktowych. Na oficjalnej prezentacji podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie nowe auto imponowało swoimi danymi technicznymi, takimi jak 310 koni przekazywanych na przednią oś – nie lada wyzwanie dla opon!

Honda Civic Type R na Taergach motoryzacyjnych w Genewie Który producent uwydatni dzięki swoim oponom całą moc nowej Hondy Civic Type R? - fot. © : rezulteo

Chyba nie zdarzyło się jeszcze, żeby któryś „Type R“ był tak mocno wyczekiwany. Najnowszy Civic miał swoją oficjalną premierę podczas Targów motoryzacyjnych w Genewie i ukazał swoje bogate wyposażenie techniczne.

Pod maską znajdziemy 4-cylindrowy turbodoładowany silnik o mocy 310 KM, co czyni go jednym z najpotężniejszych samochodów z przednim napędem, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. W rezultacie zapowiedziane poziomy osiągów naprawdę robią wrażenie: auto osiąga prędkość maksymalną 270 km/h, a do setki przyspiesza w 5,7 sekundy.

Jednak poza suchymi statystykami, Honda  stawia przede wszystkim na dynamiczną efektywność, stanowiącą punkt odniesienia. Podwozie zostało specjalnie dostosowane i dopracowane na potrzeby bezkompromisowego użytkowania, czego dowodem jest film (do obejrzenia poniżej) nakręcony na Nürburgringu, gdzie nowa Honda uzyskała czas 7'50''63. Ten wynik czyni z niej najszybsze auto w swojej kategorii.

Wiadomo, że w tym zadaniu decydującą rolę odgrywają opony. Megane RS, Leon Cupra i nowy Focus RS do swoich najbardziej sportowych wersji wybrały opony Michelin Pilot Sport Cup 2.

Prototypowa opona Continental fot. © : rezulteo
Honda Civic Type R została zaprezentowana na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie z prototypowymi oponami firmy Continental, nie stanowiły one jednak ostatecznego wyboru ogumienia.

Producent podjął decyzję: nowy model Hondy Civic zostanie wyposażony fabrycznie w nowość od Continentala, opony SportContact6 w rozmiarze 235 35ZR19 91Y.