Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Hankook wyposaża nowego Opla Insignię w opony Ventus S1 evo2 z technologią „Sound Absorber”

Hankook wyposaża nowego Opla Insignię w opony Ventus S1 evo2 z technologią „Sound Absorber”

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 23-09-17 autor Yannick O’Conor

Hankook zapowiedział, że Opel Insignia będzie opuszczać fabrykę z oponami Ventus S1 evo2 wyposażonymi w technologię redukcji hałasu „Sound Absorber”.

Opel_Insignia_Hankook Nowa Opel Insignia będzie fabrycznie wyposażona w opony Hankook Ventus S1 evo2 - fot. © : Opel

Opona dostosowana do stylu nowej Insignii

Opel wybrał południowokoreańskiego producenta jako dostawcę ogumienia do drugiej generacji swojej flagowej limuzyny, zarówno w wersji „Grand Sport”, jak i „Sport Tourer”. Tegoroczne Insignie mogą być więc wyposażone w opony o bardzo wysokich parametrach: Hankook Ventus S1 evo2 w rozmiarze 245/45 R18 96W.

Hankook współpracował z Oplem, by dostarczyć opony dostosowane do wymogów nowego auta. Samochód niemieckiego producenta, który dołączył tego lata do grupy PSA, może dysponować nawet 260 KM w zależności od wersji, w związku z czym wymaga sportowego ogumienia.

Hankook_Ventus_S1_evo2fot. © : Hankook

Mieszanka z dodatkiem krzemionki obniża opór toczenia. Opona wykorzystuje również technologię zapewniającą optymalną powierzchnię styku z podłożem. Dodatkowo klocki bieżnika inspirowane DTM (“Deutsche Tourenwagen Masters”, czyli niemieckimi mistrzostwami w kategorii aut osobowych) w połączeniu z rozkładem rowków zewnętrznych, gwarantują przyczepność przez cały okres eksploatacji opony. Takie rozwiązanie zapewnia również optymalne osiągi w zakresie trakcji i hamowania na suchej i mokrej drodze.

Opona z technologią Sound Absorber

Hankook wyposażył swoją oponę w nową technologię redukcji hałasu „Sound Absorber”. Polega ona na umieszczeniu wewnątrz opony warstwy pianki poliuretanowej w celu zmniejszenia objętości powietrza odpowiadającego za wibracje odczuwalne w kabinie samochodu.