Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Hankook wyposaża fabrycznie BMW serii 5 w opony Ventus S1 Evo2

Hankook wyposaża fabrycznie BMW serii 5 w opony Ventus S1 Evo2

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 29-10-13 autor Maciej

To kolejny sukces firmy Hankook. Koreański producent potwierdza swój status preferowanego dostawcy opon do BMW serii 5, które właśnie zyskało nowy wygląd i parametry.

BMW serii 5 Hankook Ventus S1 Evo2 w nowym BMW serii 5 z lepszym designem i udoskonaleniami technologicznymi - fot. © : BMW

Hankook odnosi kolejne sukcesy na rynku samochodów luksusowych. Południowokoreański producent współpracował już z BMW, wyposażając fabrycznie kilka modeli grupy z Bawarii: BMW serii 3, samochód kompaktowy serii 1 czy też miejskie auto Mini figurują na liście pojazdów wyposażonych w ogumienie Hankook i dostępnych u autoryzowanych partnerów.

Mamy więc do czynienia z kolejnym autem BMW wyposażonym fabrycznie w ogumienie marki Hankook. Niemiecka marka przedstawiła odświeżoną i udoskonaloną wersję limuzyny z serii 5, jednego z flagowych modeli o kluczowym znaczeniu wizerunkowym. Nowa odsłona BMW serii 5 posiada wymyślony od początku przód, lepsze silniki oraz jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

 

Hankook Ventus S1 evo2 K 117fot. © : Hankook
Jeśli chodzi o ogumienie, nowe BMW może zawsze liczyć na opony o wysokich osiągach firmy Hankook. Model Ventus S1 Evo2 będzie montowany w rozmiarze 225/55R17W. Dokładniej rzecz biorąc, opony te trafią do wersji 520i, 528i, 530i, 535i oraz 520d BMW serii 5. Jak zwykle w limuzynie tej klasy, największą uwagę zwraca się na komfort użytkowania, bezpieczeństwo i skuteczność. Te cechy również zdecydowały o wyborze ogumienia przez producenta. Jak się, wydaje, współpraca między BMW oraz Hankookiem układa się bardzo dobrze, o czym świadczy choćby zwycięstwo bawarskiej firmy w mistrzostwach DTM za sprawą M3 wyposażonego w ogumienie Hankook (południowokoreański producent jest wyłącznym dostawcą ogumienia podczas tych mistrzostw, podobnie jak Pirelli w Formule 1).