Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Hankook wybrany przez Mercedesa jako dostawca fabrycznego wyposażenia nowej klasy S

Hankook wybrany przez Mercedesa jako dostawca fabrycznego wyposażenia nowej klasy S

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 16-09-13 autor Maciej

Koreański producent opon Hankook z dumą zapowiada współpracę z koncernem Mercedes-Benz. Opony Ventus Prime 2 będą fabrycznie montowane w prestiżowych Mercedesach klasy S - co jest świetną reklamą dla wizerunku koreańskiego producenta.

Mercedes klasy S z oponami Hankook Hankook wyposaży nowego Mercedesa klasy S w opony Ventus Prime 2 - fot. © : Mercedes-Benz

Trudno o bardziej sztandarowy model auta niż Mercedes klasy S. Wielka limuzyna marki z trójramienną gwiazdą stanowi punkt odniesienia w swojej kategorii. Każdy kolejny model z tej serii prezentował najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. I tym razem Mercedes nie rozczarowuje. Najnowsza generacja klasy S może np. sterować autem bez udziału kierowcy oraz odczytywać rodzaj drogi, by dostosowywać zawieszenie w czasie rzeczywistym do napotkanych warunków.

 

Opona Hankook Ventus Prime 2 do Mercedesafot. © : Hankook

Ekskluzywne wyposażenie fabryczne Mercedesa to przede wszystkim ogromny prestiż dla firmy Hankook. Producent nie zdradza na razie szczegółów co do wersji samochodów, jednak zapowiada, że nowe Mercedesy trafią do salonów już z oponami o wysokich osiągach tej marki, czyli Ventus Prime 2.

Model Ventus Prime 2 będzie montowany w rozmiarze 245/55 R17 102 W. Jak twierdzi producent, firmę Mercedes przekonał komfort jazdy oraz niski poziom hałasu gwarantowany przez te opony. W przypadku tej serii aut są to z pewnością kluczowe atuty.