Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Firma Continental dostarczy opony do montażu fabrycznego w trzech nowych modelach marki Volkswagen

Firma Continental dostarczy opony do montażu fabrycznego w trzech nowych modelach marki Volkswagen

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 10-03-14 autor Mateusz

Firma Continental z radością poinformowała, że będzie dostawcą opon montowanych fabrycznie w trzech nowych modelach marki Volkswagen.

Volkswagen Golf 7 Opony Continental będą fabrycznie montowane w trzech nowych modelach marki Volkswagen - fot. © : Volkswagen

Golf, Beetle i CC

Gama produktów marki Volkswagen obejmuje dużą liczbę modeli. Te związane z marką Continental należą do segmentu samochodów kompaktowych, samochodów klasy średniej i pojazdów miejskich aspirujących do klasy premium. Modelu Golf nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta gwiazda segmentu C nieustannie bije rekordy sprzedaży, konkurując z modelami takimi jak Renault Megane, Ford Focus czy Peugeot 308. Obecnie oferowany Golf siódmej generacji generacji będzie teraz fabrycznie wyposażany w opony ContiEcoContact 5 lub ContiPremiumContact 5 w zależności od wersji i będą one w rozmiarach15 lub 16 cali, w zależności od wersji pojazdu. Dotyczy to podstawowych wariantów modelu. W samochodzie Volkswagen CC montowane będą opony ContiEcoContact 5 lub ContiSportContact 5 w rozmiarze 17 cali. Do modelu Beetle także wybrano opony ContiSportContact 5 o rozmiarze 20 cali w wersjach o bardziej sportowym charakterze.

 

Zróżnicowane podejście 

W zależności od wybranego modelu opon (ContiEcoContact, ContiSportContact, ContiPremiumContact) oferowane są wyraźnie różne właściwości jezdnektóre zaspokajają konkretne potrzeby: niskie zużycie paliwa i bardzo niski opór toczenia w ekonomicznych wersjach samochodów, komfort jazdy oferowany w bardziej luksusowych wariantach oraz skuteczność przy dynamicznej jeździe właściwa dla wariantów o sportowym zacięciu. Warto zauważyć, że opony będą produkowane w europejskich fabrykach marki Continental, poza modelem ContiSportContact 5 montowanym w samochodach Beetle dostępnych w USA, który będzie wytwarzany w Mount Vernon.