Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - 2 opony Continental będą montowane fabrycznie w nowym SUV-ie Volvo XC60

Dwie opony Continental będą montowane fabrycznie w nowym SUV-ie Volvo XC60

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 08-09-17 autor Yannick O’Conor

W nowym SUV-ie Volvo XC60 będą montowane dwa modele opon Continental

Volvo_XC60_ContiOE SUV XC60 marki Volvo będzie wyposażony w opony Continental pasujące do felg 18 i 19-calowych - fot. © : Volvo

Opony dostosowane do SUV-ów

Marka Volvo wybrała opony ContiEcoContact 5 oraz ContiSportContact 5 do swojego najnowszego modelu, czyli XC 60. Ten luksusowy SUV, którego drugą generację zaprezentowano podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2017 roku, został wyposażony w opony Continental w rozmiarach 235/60 R18 i 235/55 R19. Otrzymają one na bokach oznaczenie „VOL” świadczące o uzyskaniu homologacji do stosowania w autach szwedzkiej marki. Będą również dostępne jako części zamienne u autoryzowanych partnerów Volvo.

Opony ContiSportContact, montowane jako oryginalne wyposażenie na 19-calowych felgach w modelu XC60 będą wykorzystywać innowacyjną technologię „ContiSilent” marki Continental. Technologia ta polega na dodaniu dodatkowej warstwy wewnątrz karkasu opony, by znacznie obniżyć hałas toczenia. Opona jest przeznaczona do SUV-ów i sportowej jazdy. Marka Continental obiecuje dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Z kolei projektanci ContiEcoContact 5 skupili się przede wszystkim na niskim oporze toczenia i większej trwałości.

Dzięki temu nowemu rozwiązaniu marka Continental kontynuuje swoją strategię polegającą na dostarczaniu oryginalnego wyposażenia producentom aut. Według niemieckiego producenta jedna trzecia samochodów opuszcza fabrykę z jego oponami na kołach.

 

W USA model ContiCrossContact LX Sport w rozmiarze 255/45 R20 trafi również do Volvo XC60.