Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Dunlop Sport Maxx GT 600 specjalnie do Nissana GT-R Nismo

Dunlop Sport Maxx GT 600 specjalnie do Nissana GT-R Nismo

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 14-02-15 autor Cédric Pinatel

Najbardziej bezkompromisowa wersja Nissana GT-R wyposażona jest w specjalne opony Dunlop.

Nissan GTR Nismo Potężny Nissan GTR Nismo może liczyć na specjalnie dopasowane opony Dunlop - fot. © : Nissan

Ostateczna wersja GT-R?

W świecie sportowych samochodów Nissan GT-R zajmuje specjalne miejsce.
Ten wielki japoński GT zaskoczył wszystkich w momencie premiery w 2007 roku swoimi osiągami, które były lepsze od wielu europejskich odpowiedników tego auta (Porsche 911 Turbo, Ferrari F430...) mimo przystępniejszej ceny.
Od tego czasu model GT-R był ciągle doskonalony, aż do stworzenia wersji o najwyższych osiągach i największej mocy w historii tego modelu - Nismo. GT-R Nismo to model o mocy 600 koni i z dopieszczonym podwoziem, który może dodatkowo polegać na specjalnych oponach.

 

Dunlop Sport Maxx GT na miarę

To właśnie Dunlop wyposaża Nissana GT-R Nismo. Co ciekawe, producent nie wybrał dla niego swojego najbardziej bezwzględnego produktu (Sport Maxx Race), wiedząc, że Nissan woli większą wszechstronność podczas złych warunków pogodowych.
Wybór padł więc na Sport Maxx GT, produkt, który stanowi wyposażenie innych aut sportowych, jak na przykład Mercedesa SLS AMG GT.
Nissanowi GT-R Nismo przysługuje wersja Sport Maxx GT 600, która została specjalnie dostosowana do jego dynamicznego i specyficznego zachowania (porównywalnego do dość ciężkiego auta z napędem 4x4).
Uwaga, na tych oponach GT-R Nismo rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy, czyli szybciej od Bugatti Veyrona o mocy 1200 koni.