Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Clio RS Trophy na oponach Michelin

Clio RS Trophy na oponach Michelin

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 04-05-15 autor Julien

Bezkompromisowa odmiana Clio RS, najnowszego modelu z rodziny Renault, była z niecierpliwością wyczekiwana przez pasjonatów. Nową wersję Trophy zaprezentowano podczas ostatniego Salonu samochodowego w Genewie. Widać w niej kilka istotnych zmian, jak na przykład opony Michelin Pilot Super Sport.

Clio RS Trophy na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie Clio RS Trophy, najmocniejsza wersja tego modelu, jest wyposażone w opony Michelin Pilot Super Sport - fot. © : rezulteo

Już w momencie swojej premiery, nowe Clio 4 RS zawiodło wszystkich fanów. O wiele mniej sportowe od swojego poprzednika i wyposażone w wątpliwe rozwiązania techniczne, wydaje się odbiegać od bezkompromisowości, do której przyzwyczaiło nas Renault Sport.

Jednak sportowe zacięcie konstruktorów tej marki niejednokrotnie wykazało ich zdolność do wprowadzania pozytywnych zmian w swoich modelach. Doskonałym tego przykładem jest pierwszy Mégane RS.

Dlatego nowa wersja Clio 4 RS była mocno oczekiwana i wypatrywana podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 2015.

I właśnie wtedy zaprezentowano wersję „Trophy". Oferuje ona istotne zmiany, szczególnie na poziomie mechaniki, ponieważ w silniku 1,6 turbo ilość koni mechanicznych rośnie z 200 do 220. Półautomatyczna przekładnia nadal jest obecna, została jednak unowocześniona, co pozwala na szybszą zmianę biegów.

Również podwozie zostało poddane zmianom. Wysokość zawieszenia została obniżona o 20 mm z przodu i o 10 mm z tyłu, zainstalowano nowe amortyzatory, a przełożenie na układzie kierowniczym zostało obniżone o 10%.

Jeśli chodzi o opony, Clio 4RS zostało pierwotnie wyposażone w opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 dla podwozia sportowego i w Dunlop Sport Maxx RT w przypadku podwozia cup.

Wersja Trophy jest zaopatrzona w opony Michelin Pilot Super Sport. Są one bardziej radykalne niż te wymienione wyżej i wyraźnie stawiają na dynamikę. W istocie, Pilot Super Sport plasuje się pomiędzy oponą sportową a semi-slickiem i przeznaczona jest do ostrej jazdy, a także do okazjonalnych przejażdżek po torze wyścigowym.

Rozmiar pozostaje bez zmian: 205 40 ZR 18 (86Y).

Widok na tył nowego Clio RS Trophyfot. © : rezulteo