Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - Bridgestone w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości DB11

Bridgestone w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości DB11

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 07-11-16 autor Alexandre Lenoir

Agent 007 nie zdążył jeszcze zasiąść za kierownicą nowiutkiego modelu DB11 marki Aston Martin, a jego sławny numer już uwiódł angielską ślicznotkę.

Bridgestone wyposaża w opony model DB11 marki Aston Martin Opony o bardzo wysokich osiągach do DB11 marki Aston Martin - fot. © : Aston Martin / Bridgestone 2016

W kwestii opon marka z Gaydon zdecydowała się na Bridgestone i jego model o ultra wysokich osiągach Potenza S007. Karkas i bieżnik opony gwarantują wysoką przyczepność w każdych warunkach, nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Rzeźba bieżnika z klockami zwiększającymi sterowność odpowiada wymogom tego bolidu.

Partnerska współpraca obu firm nie ogranicza się bynajmniej do jazdy latem po suchych drogach. Aby zagwarantować spokojną jazdę w każdych warunkach, Bridgestone dostarcza marce Aston Martin także model Blizzak LM001 opracowany pod kątem warunków zimowych. Ta opona o wysokich osiągach została zaprojektowana do sportowych aut specjalnie na zimę. Jak wyjaśnia firma, „sztywność lameli 3D w połączeniu z licznymi nachylonymi rowkami zapewnia doskonałą trakcję na śniegu. Zaprojektowana na bazie polimerów NanoPro-Tech mieszanka jest bardzo elastyczna w niskiej temperaturze oraz zapewnia optymalną przyczepność”.

Powierzając właśnie Bridgestone dostawę ogumienia montowanego fabrycznie w DB11, marka Aston Martin zdecydowała o kontynuacji partnerskiej współpracy nawiązanej w 1994 r., kiedy japoński producent odpowiadał za ogumienie do DB7. Umowa została przedłużona również w 2003 r., gdy japońskie opony trafiły do DB9. „Współpraca z jedną ze światowych ikon wśród samochodów luksusowych to coś więcej niż tylko przywilej dla naszych inżynierów, to również wspaniała szansa, by podnieść jeszcze wyżej poprzeczkę designu, skuteczności i osiągów ogumienia, podsumowuje Christophe de Valroger, wiceprezes ds. ogumienia fabrycznego w Bridgestone Europe.