Opony samochodowe z oryginalnego wyposażenia - P Zero: opony Pirelli do nowego modelu Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage będzie jeździć na oponach Pirelli P Zero

Oryginalne wyposażenie Opublikowano 10-12-17 autor Yannick O’Conor

Nowy Aston Martin Vantage, który trafi do salonów już na wiosnę, będzie wyposażony wyłącznie w opony Pirelli P Zero z homologacją brytyjskiego producenta.

Pirelli Pzero Aston Martin Vantage Pirelli P Zero ekskluzywnym ogumieniem w nowym Astonie Martinie Vantage - fot. © : Pirelli

Opona P Zero ma za zadanie sprostać osiągom Vantage

Nowy Aston Martin Vantage, znajdujący się w połowie drogi między klasycznym DB10 i sportowym Vulcanem, ma gwarantowany mocny start dzięki znakomitej reputacji swoich poprzedników. Serca fanów marki zabiją mocniej słysząc dźwięk nowego 4-litrowego silnika V8 Mercedesa, dobijającego do 100 km/h w 3,5 sekundy i rozpędzającego się do 314 km/h. Potężne osiągi wymagają opon, które im sprostają, i tylko jeden model spełnił oczekiwania producenta. Dlatego marka Aston Martin wybrała ogumienie Pirelli P Zero jako ekskluzywne wyposażenie Vantage.

Owocem włosko-brytyjskiej współpracy są stworzone na miarę opony P Zero, realizujące strategię „Perfect Fit” Pirelli. Aby zachować „osobowość” auta, Pirelli potrzebowało opon zdolnych przekazać kierowcy wrażenia ze sportowej jazdy. Zdaniem marki Aston Martin ogumienie P Zero w pełni wywiązuje się ze swoich zadań i w 100% zasługuje na świadczące o homologacji producenta  oznaczenie „AM” na boku.

To nie pierwszy przypadek współpracy obu firm. Pirelli opracowało już specjalne wersje opon P Zero do aut Vanquish i V12 Vantage S, a z kolei mityczny DB5 Jamesa Bonda jeździ na ogumieniu Cinturato. Na koniec warto wspomnieć, że Aston Martin wkroczy w następnym sezonie do świata Formuły 1 wraz z zespołem Red Bull Racing. Dzięki temu znów będzie miał okazję współpracować z firmą Pirelli, która jest wyłącznym dostawcą opon F1.

Aston Martin Vantage Pirellifot. © : Pirelli