Porady praktyczne do etykiet na opony - Goodyear prezentuje swoją oponę koncepcyjną kategorii AA

Goodyear prezentuje swoją oponę koncepcyjną kategorii AA

Etykiety na opony Opublikowano 21-09-12 autor Mateusz

Firma Goodyear, która mocno angażuje się w promocję systemu etykietowania opon na rynku europejskim, zaprezentowała nową oponę koncepcyjną z notą AA. Jest to najwyższa ocena, jaką można uzyskać podczas testów osiągów ogumienia. Model EfficientGrip AA stworzony na bazie gamy opon o ograniczonym zużyciu paliwa, przyczyni się do rozwoju ogumienia łączącego bezpieczeństwo z oszczędnością paliwową.

Goodyear EfficientGrip AA fot. © : Goodyear

Podobnie jak BridgestoneDunlop lub Toyo, także firma Goodyear wykorzystała czerwcowe Międzynarodowe Targi Oponiarskie w Essen, by przedstawić model EfficientGrip AA z notą AA na etykiecie. To była doskonała okazja, by zaprezentować od najlepszej strony swoje technologie pozwalające ograniczyć zużycie paliwa bez obniżenia innych osiągów, ze szczególnym uwzględnieniem hamowania na mokrej nawierzchni.

Opona koncepcyjna o wysokich osiągach

Opona ta została skonstruowana na bazie gamy EfficientGrip, słynącej z udanego połączenia bezpieczeństwa z niskim zużyciem paliwa. Model koncepcyjny zapewnia lepsze osiągi pod względem oporów toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni niż jakikolwiek inny model dostępny obecnie na rynku. « System etykiet pozwala ocenić naszą zdolność do stworzenia opony mogącej uzyskać najwyższe oceny w trudnych warunkach, czyli na mokrej nawierzchni, oraz obniżyć zużycie paliwa przez pojazd, co przekłada się także na niższą emisję CO2”  wyjaśnia Hugues Despres, dyrektor ds. marki na rynkach Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.  

Nowe technologie produkcji

Te doskonałe wyniki uzyskano dzięki zastosowaniu nowej mieszanki gumowej, optymalizacji struktury bieżnika oraz nowych technologii produkcyjnych.

Testowane rozmiary

Opona koncepcyjna EfficientGrip AA została wyprodukowana w czterech rozmiarach:

Rozmiary 

Zakres obciążenia 

Indeks prędkości/
       nośności 

  Zewnętrzny 
hałas toczenia
       w db

Poziom 
hałasu*

215/55 R16 

             XL

          97 V 

        69

    )

225/55 R16

             XL

          99 V

        69

    )

225/55 R17

             XL

        101 V 

        71

    ))

205/55 R16

             XL

          94 V

        69

    )

* odnosi się do poziomu hałasu : od minimum ) do maximum )))


Opona EfficientGrip AA będzie stanowić bazę dla inżynierów firmy Goodyear dla opracowania opon odpowiadających wymogom rynku. Będzie ona wykorzystywana także do celów demonstracyjnych, np. podczas salonów oponiarskich, w celu przedstawienia przewag technologicznych marki.